Zima v ČR

Správná zimní pneumatika udrží váš vůz v bezpečí na zledovatělých silnicích a pomůže vám bezpečně projet sněhem a ledem. Pro řidiče v České republice platí zákonná povinnost používat zimní pneumatiky vždy k 1. listopadu, ovšem za předpokladu rizika sněžení či výskytu náledí. Většina řidičů tak včasné přezutí odkládá a jezdí na letních pneumatikách i během listopadu. To však může ohrozit bezpečnost a stabilitu, protože letní pneumatiky jsou speciálně navrženy pro teplejší počasí a poskytují optimální výkon při teplotách nad 7 stupňů Celsia. Jakmile teplota klesne pod tuto hodnotu, letní pneumatiky jsou náchylnější k poškození a opotřebení, protože jsou tvrdší a ztrácejí přilnavost. 

Navrženo pro podmínky
Klíčovým rozdílem mezi letními a zimními pneumatikami je vývoj směsi. Zimní pneumatiky jsou vyrobeny ze směsi siliky, která poskytuje určitou flexibilitu, která zlepšuje trakci a přilnavost na kluzkých podmínkách, což umožňuje řidiči zůstat pod kontrolou. Dezén běhounu je také navržen s ohledem na sníh, led a vodu. Obsahuje hlubší drážky a lamely, které pomáhají udržovat dobrý kontakt s vozovkou. Když pneumatika přijde do kontaktu se sněhem, tyto drážky a lamely vodu snadněji rozptýlí, čímž se zabrání aquaplaningu. 
Brzdné dráhy
Při použití nesprávných pneumatik pro dané podmínky může být brzdění značně ovlivněno. Při jízdě v zasněženém nebo ledovém počasí může být brzdná dráha několikanásobně delší než na suchu, a to i při použití správných pneumatik, takže jízda na letních pneumatikách v zimě může brzdnou dráhu ještě prodloužit. 
Nejen na sníh
Obecně panuje názor, že zimní pneumatiky se používají pouze na sníh, ale není tomu tak. Zimní pneumatiky obecně fungují nejlépe za nízkých teplot a navíc vzorek běhounu umožňuje mnohem lepší přilnavost na mokru, což je ideální pro zimu v České republice.

Řada Wintoura
Řada zimních pneumatik Davanti Wintoura, poskytuje požadovanou ovladatelnost, přilnavost a brzdný výkon potřebný v zasněžených, zledovatělých a mokrých podmínkách. Wintoura, která je k dispozici pro malé osobní vozy, ultravýkonné vozy a SUV, má také certifikaci 3PMSF, což znamená, že je schválena pro jízdu v zemích, kde platí legislativa pro zimní pneumatiky. Pro více informací o tom, které zimní pneumatiky jsou pro vás nejvhodnější, kontaktujte naše prodejce v síti Storex. Chcete se dozvědět více o pneumatikách Davanti? Navštivte naše stránky www.davanti-pneu.cz
Barum
Bridgestone
Continental
Davanti
Dunlop
Firestone
Fulda
Goodyear
Hankook
Matador
Nexen
Nokian
Pirelli
Sava
Semperit
Payu
Heureka
Visa
Mastercard

Tento projekt byl realizován za finanční podpory z prostředků státního rozpočtu prostřednictvím Ministerstva průmyslu a obchodu v programu The Country for the Future

© 2024 prodej-pneu.cz