Výměna motorového oleje

Motorový olej hraje velmi důležitou roli pro řádnou funkci motoru. Mít kvalitní olej v motoru je velmi podstatné pro správné fungování celého vozu. Není ale věčný a jeho výměna by se tedy neměla podceňovat. Odkládání výměny oleje totiž výrazně krátí životnost motoru. U naftových motorů postupně dochází k úbytku účinnosti aditiv a kvůli vypalování filtrů pevných částic nastává zanášení sazemi, motor se pak obtížněji maže a v nejhorším případě dochází k jeho zadření. U zážehových motorů může dojít k ředění oleje benzínem a vyššímu tepelnému zatížení. Navíc dochází u obou typů motoru ke snížení výkonu a vyšší spotřebě paliva.

Odborníci radí měnit olej častěji, než předepisují výrobci. Dlouhé intervaly mezi výměnami totiž mohou motoru uškodit. Pokud jezdíte delší vzdálenosti bez častých zastávek, opotřebení je pomalejší. Stanovit však optimální kilometrový interval pro určitý automobil není jednoduché. Na životnost oleje v benzínovém nebo dieselovém motoru má vliv řada faktorů, především typ automobilu, způsob jeho použití, řidičské návyky, typ převodového systému a druh paliva. Obecně však lze říct, že maximální únosnou hranicí pro výměnu oleje by mělo být ujetí 15 až 20 tisíc kilometrů, případně doba 12 až 18 měsíců, pokud za tuto dobu s vozidlem tolik kilometrů nenajedete.

Výměna motorového oleje má své zásady a pokud se neprovede správně, může motoru taková výměna spíše uškodit. Při výměně motorového oleje je důležité vyměnit olejový filtr, motor musí mít při výměně určitou teplotu, původní olej je potřeba všechen vypustit. Důležité je také zvolit přesnou specifikaci oleje pro konkrétní typ motoru a dodržet jeho správné množství.

Pokud chcete mít naprostou jistotu, že máte olej správně vyměněný, neváhejte využít služeb našich vyškolených pracovníků. Výměnu motorového oleje provádíme na těchto našich provozovnách: Ústí n. L. – Havířská, Děčín, Most, Chomutov, Teplice a Mladá Boleslav.
Barum
Bridgestone
Continental
Davanti
Dunlop
Firestone
Fulda
Goodyear
Hankook
Matador
Nexen
Nokian
Pirelli
Sava
Semperit
Payu
Heureka
Visa
Mastercard

Tento projekt byl realizován za finanční podpory z prostředků státního rozpočtu prostřednictvím Ministerstva průmyslu a obchodu v programu The Country for the Future

© 2024 prodej-pneu.cz