Světová jednička vyvíjí novou pneumatiku pro jízdní kola

Společnost Bridgestone překvapila vývojem nových pneumatik pro segment jizdnch kol. Pneumatika vychází z konceptu "Air Free Concept (Non-Pneumatic) Tire”, který Bridgestone představil na 43. Tokyo Motor Show již v roce 2013.

Air Free Concept" je technologie, kdy pneumatiky nejsou huštěny vzduchem, aby plnily svou nosnou funkci. Ta je zajištěna jedinečnou strukturou paprsků rozmístěných po obvodě vnitřní stěny pneumatiky. Materiály na bázi pryskyřice, které Bridgestone k výrobě paprsků používá, a kaučukové směsi umožňují efektivnější využívání surovin.

Air-Free-Concept1.jpgSpolečnosti Bridgestone Corporation a Bridgestone Cycle vyvinuly na základě konceptu "Air Free" pneumatiky pro jízdní kola, jejichž hlavní výhodou je nemožnost ztráty tlaku v důsledku poškození pneumatiky. Materiál na bázi pryskyřice vytváří prostor pro vysokou variabilitu konstrukce, která také umožní realizaci dosud nevídaných konceptů nové generace jízdních kol.

Bridgestone Group přichází s novým přístupem k jízdě na jízdním kole, který využívá koncept "Air Free", a navíc pokračuje ve vývoji této technologie pro aplikaci u mnoha dalších druhů pneumatik. Bridgestone Group i nadále usilovně pracuje na dosažení trvalé udržitelnosti pomocí univerzální a ekologické mobility, usnadňující lidem život.

zdroj: Bridgestone Corp.

 
Barum
Bridgestone
Continental
Davanti
Dunlop
Firestone
Fulda
Goodyear
Hankook
Matador
Nexen
Nokian
Pirelli
Sava
Semperit
Payu
Heureka
Visa
Mastercard

Tento projekt byl realizován za finanční podpory z prostředků státního rozpočtu prostřednictvím Ministerstva průmyslu a obchodu v programu The Country for the Future

© 2024 prodej-pneu.cz