Stěrače

Správně zvolené a dobře fungující stěrače jsou jedním z klíčových prvků bezpečné jízdy.

Zásadním parametrem při výběru vhodných stěračů je délka, která ovlivňuje jejich správnou funkci. Příliš dlouhé stěrače se budou vzájemně blokovat a při stírání mohou poškodit sloupky po obvodu skla. Naopak příliš krátké stěrače nepokryjí dostatečně plochu skla a nesetřený pruh pak bude ztěžovat výhled z vozidla. Vhodná délka stěračů se liší v závislosti na výrobci, modelu a stáří vozidla. Na každém balení je uvedena informace o vhodnosti použití na konkrétní typ vozu.

Pokud jsme vyřešili otázku správné délky stěračů, zaměříme se dále při výběru na vhodný typ. Můžeme zvolit klasické ramínkové nebo ploché stěrače rovněž nazývané „flat“. Klasické stěrače jsou levnější variantou. Na kovové liště je uchycen stírací list pryže, který se dá snadno měnit. Nižší pořizovací cena je vykoupená kratší délkou životnosti, náchylností ke korozi kostry stěrače, která zásadním způsobem ovlivňuje výkon při stírání. Klasická varianta má stále své zastánce, ale dnešní trend se ubírá směrem ke stěračům typu „flat“. Pryž je zde uchycena přímo do lišty ramene a díky tomu ploché stěrače dobře přilnou a při stírání lépe kopírují zakřivení skla. Stírají tak rychleji, efektivněji a vozidlo za použití „flat“ stěračů získává bezesporu atraktivnější vzhled než při použití stěračů ramínkových.

V dnešní době se můžeme, vyjma dvou výše uvedených typů, setkat ještě s nabídkou tzv. tekutých stěračů. Ty nenahrazují stávající stěrače, ale fungují spíše jako jejich doplněk. Jedná se o chemickou směs na nano bázi, která na skle vytváří neviditelný film odpuzující vodu. Ta pak ze skla rychle odtéká v podobě miniaturních kuliček. Aplikace tekutých stěračů rovněž zajišťuje snadnější odstranění nečistot v podobě ptačího trusu, hmyzu, mastnoty, prachu, pylu atd.

Při pořízení stěračů doporučujeme sáhnout po ověřeném výrobci. Nekvalitní stěrače neefektivně stírají, mají nižší životnost, vyšší hlučnost a v krajních případech mohou způsobit poškození skla.

Pokud při výběru stále tápete, je nejjednodušším způsobem svěřit výběr stěračů naší proškolené prodejní obsluze, která Vám s výběrem ochotně poradí a doporučí několik tipů na jejich údržbu.

Barum
Bridgestone
Continental
Davanti
Dunlop
Firestone
Fulda
Goodyear
Hankook
Matador
Nexen
Nokian
Pirelli
Sava
Semperit
Payu
Heureka
Visa
Mastercard

Tento projekt byl realizován za finanční podpory z prostředků státního rozpočtu prostřednictvím Ministerstva průmyslu a obchodu v programu The Country for the Future

© 2024 prodej-pneu.cz