Nová letní pneumatika Bridgestone Turanza 6

Bridgestone Turanza 6 je novou vlajkovou lodí značky Bridgestone v segmentu letních cestovních pneumatik. Nová prémiová pneumatika zajistí svými vynikajícími výkony řidičům bezpečnou jízdu a perfektní ovladatelnost vozu dokonce i za deštivého počasí. Průkopnické technologie TECHSYN a ENLITEN v konstrukci pneumatiky, koncipované i pro elektromobily, poskytují řidičům dodatečné výhody v oblasti hospodárnosti a trvalé udržitelnosti.

Bridgestone-Turanza-6_clanek_obrazek-(1).png

Podle testů realizovaných nezávislou organizací TÜV SÜD překonává Turanza 6 své konkurenty nejlepšími výkony na mokru ve své třídě. Nová pneumatika byla nejlepší při průjezdu zatáčkou a vynikající výkony předvedla i při jízdě v přímém směru. Kompletní produktová řada Bridgestone Turanza 6 také dosahuje nejlepšího hodnocení “A” v EU štítkování pro přilnavost na mokru ve své třídě.

Rozsáhlý spotřebitelský průzkum společnosti Bridgestone zaměřený na požadavky a očekávání řidičů ukázal, že 86 % řidičů uvádí „výkon na mokru“ jako jeden z nejdůležitějších aspektů při nákupu pneumatik. Déšť a mokrou vozovku považují řidiči za hlavní výzvu, s níž se na silnicích setkávají. Pocit kontroly nad vozem a jistoty při řízení v proměnlivých a nepředvídatelných podmínkách včetně deštivého počasí jim nová Turanza 6 rozhodně zajistí.

Bezpečnost není jedinou oblastí, v níž nová pneumatika Bridgestone Turanza 6 vyniká. Nabízí také mimořádně dlouhou životnost, která je o 22 % delší v porovnání s předchozí pneumatikou Turanza T005, jež i nadále vítězí v produktových testech. Turanza 6 umožňuje rovněž hospodárnější jízdu s nižší spotřebou paliva, resp. s prodlouženým dojezdem na jedno nabití sady akumulátorů (v závislosti na druhu vozidla). Oproti předchůdci došlo ke snížení valivého odporu o 4 %. Vybrané rozměry obdržely navíc ve své třídě nejlepší hodnocení A na informačním štítku EU v kategorii valivého odporu. K tomu přispívá nově zavedená aerodynamická ochrana ráfku, která snižuje za jízdy aerodynamický odpor vzduchu způsobovaný pneumatikou. Nižší hlučnost přispívá ke komfortu řidiče, a to zejména v elektromobilech s téměř nehlučným pohonem. Turanza 6 má v porovnání s předchůdcem o 2 dB nižší vnější hlučnost za jízdy.

Bridgestone-Turanza-6_clanek_obrazek02.png

Pneumatika Bridgestone Turanza 6, vyvinutá a vyráběná v Evropě, bude na evropských trzích k dispozici od ledna 2023. Široký sortiment produktové řady letních pneumatik zahrnuje 136 rozměrů pro 16“ až 22“ kola a je určen pro osobní vozy a silniční SUV. Nabídka se tak rozroste o 34 nových rozměrů se zaměřením na segment kol s velkým průměrem ráfku. S výběrem vhodného rozměru Vám rádi poradí naši vyškolení prodejci na kterékoliv provozovně Storex.
Barum
Bridgestone
Continental
Davanti
Dunlop
Firestone
Fulda
Goodyear
Hankook
Matador
Nexen
Nokian
Pirelli
Sava
Semperit
Payu
Heureka
Visa
Mastercard

Tento projekt byl realizován za finanční podpory z prostředků státního rozpočtu prostřednictvím Ministerstva průmyslu a obchodu v programu The Country for the Future

© 2024 prodej-pneu.cz