Nová letní pneumatika Continental PremiumContact 7

Společnost Continental přichází po několika letech vývoje s další, již sedmou generací úspěšné prémiové letní pneumatiky PremiumContact. Vývojáři se zaměřili především na maximální bezpečnost, která je nejdůležitějším požadavkem zákazníků.

V dnešní době se na trhu vyskytuje nepřeberné množství typů vozidel lišících se hmotností, velikostí a typem pohonu, přičemž těžká vozidla vyžadují jiné řešení pneumatik než například lehké osobní vozy.
Proto byla specifikace pneumatiky PremiumContact 7 přizpůsobena různým typům vozidel. Tzv. pneumatika „na míru“ poskytuje mimo snížení valivého odporu a zvýšení kilometrového výkonu také vysokou přilnavost a nízkou brzdnou dráhu, a to pro vozidla všech typů pohonu.

Continental-PremiumContact7_clanek_obrazek_02.png 

Nová inovovaná směs RedChili umožňuje optimální výkon ve velkém rozsahu teplot. Pryžová směs pneumatiky se běžně skládá z přírodního kaučuku a syntetických složek v různém poměru. Každá složka potřebuje pro dosažení optimálního výkonu různou teplotu, proto je poměr a složení materiálů podstatné pro celkový výkon dané pneumatiky. Prostřednictvím směsi RedChili má pneumatika vysokou přilnavost i při nižších teplotách v každodenním provozu, zejména v jarních a podzimních dnech.

Adaptivní konstrukce běhounu zajišťuje větší stabilitu a jízdní komfort na mokré i suché vozovce. Široké boční otvory ve vnějších částech dezénu zabezpečují optimální odvod vody při rovné jízdě, protože kontaktní plocha s vozovkou končí přesně v místě s nejširším otvorem. Při průjezdu zatáčkou se kontaktní plocha s vozovkou posouvá směrem ven a boční otvory se opět uzavírají, čímž se zlepšuje přilnavost k vozovce. Jedná se tedy o spojení optimálního odvodu vody a dokonalou ovladatelností na suchu, výsledkem je vynikající jízdní stabilita na mokrém povrchu, při brzdění, zatáčení a akceleraci.

Předchozí pneumatika PremiumContact 6 dosáhla za celou dobu své životnosti 34 vítězství v testech renomovaných mezinárodních odborných časopisů. Společnost Continental je přesvědčena, že s pneumatikou PremiumContact 7 bude v úspěšné historii pokračovat. S použitím konstrukce přizpůsobené velikosti, inovativní směsi RedChili pro běhoun a adaptivní konstrukci běhounu vylepšili vývojáři novou pneumatiku ve všech oblastech důležitých pro bezpečnost.

Pneumatika PremiumContact 7 je nyní k dispozici v rozměrech 16 až 21 palců. S výběrem vhodného rozměru Vám rádi poradí naši vyškolení prodejci na kterékoliv provozovně Storex.
Barum
Bridgestone
Continental
Davanti
Dunlop
Firestone
Fulda
Goodyear
Hankook
Matador
Nexen
Nokian
Pirelli
Sava
Semperit
Payu
Heureka
Visa
Mastercard

Tento projekt byl realizován za finanční podpory z prostředků státního rozpočtu prostřednictvím Ministerstva průmyslu a obchodu v programu The Country for the Future

© 2024 prodej-pneu.cz