Nazuli jste správné pneumatiky?

V současné době mají výrobci ve svém výrobním programu velké množství rozdílných typů pneumatik a dezénů, které se liší nejen rozměry, ale hlavně použitými materiály a technickými vlastnostmi. Vyznat se v tolika značkách, dezénech a cenových hladinách je pěkný oříšek. Jejich cena se pohybuje ve velikém rozmezí, odvíjí se nejen od rozměru pneumatiky, závisí také na konstrukci samotné pneumatiky a jejích vlastnostech. Výrobci automobilů vyvíjí čím dál výkonnější a technologicky náročnější vozidla. Tím jsou pak kladeny i vyšší nároky právě na pneumatiky. Světoví výrobci v této době nabízí pneumatiky všem skupinám uživatelů. Pod svým jménem v rámci koncernu spravují několik značek, které mají za úkol zacílit na určitou skupinu zákazníků.

Segmenty pneumatik:

Do ekonomického segmentu (označovaného někdy jako budget) spadají pneumatiky, které jsou zacíleny na nenáročné řidiče, kteří chtějí od pneumatik dostatečné jízdní vlastnosti při dobré životnosti a nízké ceně. Tedy pneumatiky s odpovídajícím poměrem cena/výkon. Budget pneumatiky se využívají pro vozy nižší i střední třídy, jsou ideální na klidnou jízdu na kratší vzdálenosti po upravených komunikacích.

Nejvyužívanější značky jsou Barum, Matador, Sava, Debica či například Nexen.

Střední segment je aktuálně nejprodávanější a nejoblíbenější segment pneumatik. Pneumatiky střední třídy mají vysokou jízdní kvalitu, dobrou výdrž a příznivé ceny. Na tyto pneumatiky je v posledních letech kladen vysoký důraz. Pro výrobce představují důležitou část trhu a jejich neustálý vývoj zaručuje slušnou kvalitu za příznivou cenu. Pneumatiky středního segmentu jsou určeny pro vozidla střední i vyšší třídy do městského, meziměstského i smíšeného provozu.

Řidiči nejčastěji volí značky Firestone, Davanti, Hankook, BFGoodrich, Fulda, Semperit.

Do segmentu prémiových pneumatik spadají vysokým výkonem a kvalitou světově nejuznávanější značky, zpravidla se jedná o lídry jednotlivých koncernů. Na prémiové pneumatiky jsou kladeny ty nejvyšší nároky z hlediska použitých materiálů, kvality a spotřeby. Jsou ideálními pneumatikami pro náročné řidiče pro vozidla střední a vyšší třídy, sportovní auta a vozidla s vysokým výkonem motoru. Hodí se pro všechny typy provozů, zejména na delší cesty. Zaručují bezpečnost za každých podmínek a nejlepší jízdní vlastnosti i v extrémních situacích. Jedná se o ty nejmodernější pneumatiky, se kterými se můžeme setkat. Pro samotné výrobce je tento segment prioritou a na inovace a vývoj těchto pneumatik jsou vyhrazeny největší finanční prostředky a kladen nejvyšší důraz.

Prémiové značky jsou Bridgestone, Continental, Dunlop, Goodyear, Michelin, Nokian a Pirelli.

Bližší informace o rozdělení pneumatik či radu k výběru vám rádi podáme na našich prodejnách. Můžete se také podívat do našeho katalogu výrobců pneumatik.
Barum
Bridgestone
Continental
Davanti
Dunlop
Firestone
Fulda
Goodyear
Hankook
Matador
Nexen
Nokian
Pirelli
Sava
Semperit
Payu
Heureka
Visa
Mastercard

Tento projekt byl realizován za finanční podpory z prostředků státního rozpočtu prostřednictvím Ministerstva průmyslu a obchodu v programu The Country for the Future

© 2024 prodej-pneu.cz