NA DOVOLENOU BEZPEČNĚ!

Dříve než si zabalíte kufry a tašky a pokusíte se je všechny nějak poskládat do auta, bylo by dobré si nechat vozidlo zkontrolovat. Ať už se letní dovolenou chystáte strávit v Čechách či v zahraničí, nepodceňte přípravu a kontrolu svého vozidla pro pohodlnou a bezpečnou cestu.  

Obzvláště v zahraničí je dobré mít ke svému autu během cestování naprostou důvěru. K jeho kontrole, před náročnými a dlouhými cestami, můžete přistoupit jako k prohlídce před provedením technické kontroly. Vynaložená investice se Vám bohatě vrátí, opravy v zahraničí totiž mohou být velice nákladné a časově zdlouhavé.  

V odborném servisu si v dostatečné době před odjezdem na dovolenou (a to i v případě nového vozidla, které má za sebou méně než 1 rok provozu) nechte zkontrolovat stav baterie a jejího správného dobíjení, stav a kvalitu motorového oleje a množství chladicí kapaliny. Speciální pozornost věnujte brzdám, u brzdového systému Vám v servisu zajistí správné nastavení a funkčnost brzdových komponentů (brzdové kotouče, brzdové destičky, brzdová kapalina). Dále je dobré zkontrolovat funkčnost stěračů a ostřikovačů a doplnit letní směs do nádržky ostřikovače. Pro pohodlnější cestování není od věci se zaměřit i na klimatizaci. V servisu Vám na přání klimatizaci odborně vyčistí, zkontrolují případné netěsnosti, doplní chladivo a olej v klimatizačním okruhu. Vhodné je také vyměnit kabinový filtr a dezinfikovat průduchovou soustavu. Celkem důležité je i správné nastavení světel. Na místě je také kontrola povinné výbavy, pokud se chytáte cestovat do cizí země, může se předepsaná výbava lišit od výbavy povinné pro ČR.  

Samostatnou kapitolu každého vozu a jeho kontroly tvoří pneumatiky. Chystáte se na letní dovolenou, proto je dobré mít na vozidle letní pneumatiky nahuštěné na správné hodnoty s ohledem na vyšší zatížení vozu. Proveďte také vizuální kontrolu pneumatik spojenou s kontrolou hloubky jejich dezénu. Pokud máte dojezdové kolo – rezervu či opravnou sadu, určitě nezapomeňte zkontrolovat jejich stav. 

Uvedli jsme nejdůležitější součásti vozidla, které je třeba před odjezdem na dovolenou řádně překontrolovat. Kontrolu můžete do jisté míry provést sami, ale pokud chcete mít naprostou jistotu, že jste před cestou nic nezanedbali, neváhejte využít služeb našich vyškolených pracovníků.  

V rámci naší akční nabídky „Na dovolenou bezpečně“ Vám zkontrolujeme vše potřebné na jednom místě a v jeden čas. Pro bližší informace kontaktujte naše prodejce v provozovnách Storex.
Kontrola-pred-dovolenou_03-new-(1).jpg

Barum
Bridgestone
Continental
Dunlop
Firestone
Fulda
Goodyear
Hankook
Matador
Nexen
Nokian
Pirelli
Sava
Semperit
Payu
Heureka
Visa
Mastercard
© 2022 prodej-pneu.cz