Katalog výrobců pneumatik

Barum
Pneumatiky Barum jsou česká značka známá již od roku 1932. Název Barum vznikl v roce 1947 spojením slovních základů gumárenských společností Baťa, Rubena a Matador. V současné době je největší český výrobce pneumatik pod křídly německého koncernu Continental AG. Tímto krokem získala společnost Barum Continental přístup ke špičkovému technickému i kapitálovému zázemí, což se projevilo zlepšením kvality, zrychlením vývoje a produkce při výborném poměru cena/výkon.

BFGoodrich
Pneumatiky BFGoodrich jsou známé zejména jako pneumatiky pro vozy SUV a 4×4. Kvalitu ale potvrzují i v sekci osobních a užitkových pneu. Dnes patří společnost BFGoodrich pod koncern Michelin a její specialitou jsou pneumatiky pro výkonné terénní vozy.

Bridgestone
Pneumatiky Bridgestone od tohoto gumárenského obra patří mezi nejkvalitnější obutí pro auta a motocykly. Výrobní produkce japonské společnosti Bridgestone se píše od roku 1931. Od roku 2006 figuruje jako největší výrobce pneumatik na světě. Pod jeho správu spadá i značka pneumatik Firestone.

Continental
Pneumatiky Continental jsou jedny z nejprodávanější pneu pro osobní, užitkové a SUV vozy. Roku 1898 začíná v Hannoveru výroba prvních pneumatik Continental pro automobily. Od té chvíle začala společnost budovat silnou výrobní a technologickou základnu, která dala vzniknout mnoha inovacím jako například bezdušové pneumatice. Koncern Continental je také mimo jiné majitelem české značky Barum, rakouské Semperit nebo slovenské Matador. Pneu Continental patří mezi světovou špičku ve vývoji pneumatik.

Debica
Pneumatiky Debica se vyrábí již od roku 1939. Jedná se tedy o firmu s dlouholetou historií. V devadesátých letech se stala součástí koncernu GoodYear – Dunlop. Debica vyrábí zejména pneumatiky nižší cenové hladiny pro osobní, nákladní a off-road automobily, motocykly a také zemědělské stroje.

Dunlop
Dunlop se řadí mezi světovou elitu výrobců pneumatik. Historie značky Dunlop je spjata se samotným vynálezem nafukovací pneumatiky. Dunlop se zabývá výrobou zakázkových pneumatik na historické automobily a motocykly stejně jako produkcí speciálních závodních dezénů. Dlouhodobá je také spolupráce na pozici technologického partnera s dvorním úpravcem vozů Mercedes společností AMG.

Firestone
Firma Firestone byla založena v roce 1900 v Americkém Ohiu. S historií inovací trvající více než 100 let je Firestone důvěryhodná značka, která se dokázala přizpůsobit změnám na trhu. Od konce roku 1979 patří Firestone pod koncern Bridgestone.

Fulda
Výroba pneumatik Fulda byla založena roku 1900 ve stejnojmenném německém městě. Již v roce 1938 společnost testovala vysokorychlostní pneumatiky a nákladních pneumatiky zvané „Fulda Blitz“.

GoodYear
Osobní, užitkové a SUV pneumatiky americké značky GoodYear patří mezi nejúspěšnější pneumatiky na našem trhu. Již od roku 1901 spolupracoval majitel společnosti GoodYear s Henry Fordem a roku 1908 vyjel z továrny Ford Model T už na pneumatikách GoodYear. Pod koncern GoodYear dnes patří také Dunlop, Sava nebo německá Fulda a úspěšně vyrábí pneumatiky pro všechny druhy vozidel a dopravních prostředků.

Hankook
Korejské pneumatiky Hankook patří do střední cenové kategorie. Společnost Hankook Tire zahájila produkci již v roce 1941 a časem se dostaly na pozici největšího výrobce na tomto asijském poloostrově.

Matador
Pneumatiky Matador spadají tak jako Barum do sekce „ekonomických pneumatik“ s dobrým poměrem cena/výkon pro osobní, užitkové pneumatiky a pneumatiky SUV a 4×4. Společnost byla původním výrobcem pneumatik pro auta Škoda, Tatra nebo Aero. Úzce spolupracovala a spolupracuje s českou společností Barum.

Michelin
Pneumatiky Michelin jsou světový gumárenský gigant známý svou kvalitou, bezpečností a dlouhou tradicí. Jsou to jedny z nejlepších pneumatik pro osobní, užitkové a SUV vozy. Velký úspěch mají také v sekci motopneu. Pod křídla společnosti Michelin patří také Kleber, BFGoodrich nebo Kormoran a produkce koncernu je asi 190 milionů pneumatik ročně. Michelin byl také několikrát dodavatelem obutí pro závody F1 a do roku 2005 také největším světovým výrobcem pneumatik.

Nexen
Nexen Tire je je výrobce pneumatik se sídlem v Soulu v Jižní Koreji. Sloganem společnosti je „ Next Century Tire“, ve kterém se odráží jméno firmy, která byla založena roku 1942 pod názvem Heung-Tire Company, Nexen Tire Co. Společnost byla roku 1956 uznána jako 1. korejský výrobce pneumatik. V roce 2005 získala patent na výrobu gumových/stratifikovaných silikátových nanokompozitových pneumatik.

Nokian
Špičkové pneumatiky Nokian jsou slavné zejména svými nepřekonatelnými zimními pneumatikami. Nokian investuje nemalé prostředky do vývoje pneumatik a bezpečnosti silničního provozu, kde většina testování probíhá na nejseverněji položeném testovacím okruhu Ivalo. Nokian nabízí stejně kvalitní portfolio letních dezénů, které vynikají výborným chováním na mokru nebo v terénu.

Pirelli
Vášeň pro řízení a maximální důraz na bezpečnost, to jsou pneumatiky Pirelli, na nichž startují i piloti Formule 1 a Moto GP. Špičkové vývojářské zázemí, moderní technologie a stovky kilometrů na testovacích okruzích přinášejí inovace nejen pro sportovní vozy, ale do celého sortimentu osobních pneumatik. Bezpečí na mokré vozovce a komfort jízdy navíc kombinují s dlouhou životností a s ohledem na životní prostředí.

Sava
Pneumatiky Sava spadají také do ekonomické skupiny s dobrým poměrem cena/kvalita. Tato společnost v minulosti přešla pod rakouskou firmu Semperit a dnes je součástí firmy GoodYear, díky kterému získala přístup k pokročilým technologiím. Sava vyrábí pneumatiky jak pro osobní tak pro dodávková vozidla.

Semperit
Pneumatiky Semperit byly pionýry ve výrobě pneumatik. Semperit nabízí kvalitní obutí pro osobní, užitkové a SUV vozy. V roce 1985 vstoupila tato rakouská společnost pod koncern Continental AG a nabízí široký sortiment pneumatik s výborným poměrem cena/kvalita. Název vznikl z latinského „semper it“, tedy „stále běží“.


Barum
Bridgestone
Continental
Davanti
Dunlop
Firestone
Fulda
Goodyear
Hankook
Matador
Nexen
Nokian
Pirelli
Sava
Semperit
Payu
Heureka
Visa
Mastercard

Tento projekt byl realizován za finanční podpory z prostředků státního rozpočtu prostřednictvím Ministerstva průmyslu a obchodu v programu The Country for the Future

© 2024 prodej-pneu.cz