Jak působí vysoké teploty na pneumatiky?

V horkých dnech se pneumatiky zahřívají více než obvykle, avšak ani teploty vysoko nad 30 stupňů jim nemohou nijak ublížit. U nás prodávané pneumatiky vydrží extrémně vysoké teploty bez potíží, všechny takové pneumatiky jsou homologované – tedy schválené pro použití v Evropě. Jak u nás v ČR, tak i v jižních zemích Evropy, kde se vysoké teploty předpokládají.

Zprávy o prasklé pneumatice na rozpálené dálnici můžeme slyšet z různých zdrojů. Podle některých rad by řidiči dokonce měli za velkého horka upouštět vzduch v pneumatikách u svých vozidel, aby nedošlo k jejich přepětí a následnému poškození. Pro nahuštění kol je však rozhodující pouze zatížení vozidla, nikoliv okolní teplota. Bližší informace o huštění pneumatik naleznete v našem článku zde. Prasklá pneumatika za jízdy jistě není to, co bychom chtěli na cestě na dovolenou zažít. Horko však rozhodně není příčinou takového defektu. Většinou se jedná o manuální proražení pneumatiky, například kamenem, hřebíkem, mnohdy postačí i výmol s ostrým okrajem. A abychom zajistili bezpečnou letní jízdu, stačí jet opatrně, přizpůsobit rychlost stavu vozovky a podnebním podmínkám a kontrolovat průběžně stav našich pneumatik.

V případě jakýkoliv dotazů ohledně správného nahuštění pneumatik se neváhejte obrátit na prodejce na našich provozovnách.

rady_obrazek.png
Barum
Bridgestone
Continental
Davanti
Dunlop
Firestone
Fulda
Goodyear
Hankook
Matador
Nexen
Nokian
Pirelli
Sava
Semperit
Payu
Heureka
Visa
Mastercard

Tento projekt byl realizován za finanční podpory z prostředků státního rozpočtu prostřednictvím Ministerstva průmyslu a obchodu v programu The Country for the Future

© 2024 prodej-pneu.cz