Inovované letní pneumatiky Nokian Powerproof 1 a Wetproof 1

Obrazek-clanek-Nokian.png

Nokian Tyres modernizuje svou středoevropskou řadu letních pneumatik pro osobní automobily, SUV a crossovery. Nokian Tyres Powerproof 1 nabízí stabilitu a kontrolu při vysokých rychlostech, zatímco Nokian Tyres Wetproof 1 poskytuje vynikající brzdné schopnosti na mokru a silnou odolnost vůči aquaplaningu.

Pneumatika Nokian Tyres Powerproof 1 zajišťuje bezstarostnou jízdu i při rychlých změnách jízdních pruhů a náhlých vyhýbacích manévrech. Tato vysokovýkonná pneumatika se vyznačuje vysokou kvalitou a snadným řízením. Extrémně stabilní a přesné řízení poskytují řidičům vozidel s vyšším výkonem důležitý pocit přesných reakcí a kontroly nad vozem. Využívá technologii dvojí bezpečnostní zóny, která zaručuje přesné reakce a kontrolu nad řízením. Dezén zajišťuje velkou kontaktní plochu s vozovkou, díky níž řidič cítí míru přilnavosti pneumatiky, její přizpůsobení se povrchu a okamžité reakce na pokyny řízení. Když je pneumatika v kontaktu s větším množstvím vody, než může odvést pryč, dojde k aquaplaningu. Aby se zvýšila na maximum ochrana před aquaplaningem, jsou ramena pneumatiky Powerproof 1 vybavena trubkovými drážkami, které optimalizují průtok vody a urychlují její odvod. Aquaplaningu efektivně zabraňují rovněž trojstranné průtokové drážky, které zadržují vodu a následně ji odvádějí pryč z kontaktní plochy mezi pneumatikou a vozovkou. Pneumatika Powerproof 1 byla vyvinuta pro náročné užití při vysokých rychlostech. Zatímco pevná a odolná stavba zvyšuje stabilitu, nová směs pryže Power Sense zefektivňuje přilnavost na mokrém povrchu, snižuje valivý odpor a díky větší odolnosti vůči opotřebení prodlužuje životnost pneumatiky. Kontakt této pneumatiky s vozovkou zůstává stabilní a dynamický, což znamená její větší přilnavost a odolnost.

rozmery-Powerproof1.png

Nokian Tyres Wetproof 1 je perfektní pneumatika do všech letních podmínek, která nabízí nejvyšší bezpečnost obzvláště v deštivých dnech a na vlhké vozovce. Nejdůležitějšími vlastnostmi této prémiové pneumatiky jsou její vynikající brzdné výkony za mokra a vysoká odolnost vůči aquaplaningu. Pneumatika Wetproof 1 nabízí skvělou vyváženost mezi maximálním komfortem a extrémní bezpečností, ale zároveň se vyznačuje nízkým valivým odporem a zvýšeným kilometrovým výkonem. Technologie Nokian Tyres Coanda urychluje odvádění vody z pneumatiky a účinně tak předchází tomuto nebezpečnému jevu. Dezén s lamelami pro průtok vody ve středové části běhounu přispívá ke stabilitě a zvyšuje ochranu před aquaplaningem. Dezén s drážkami s tichým efektem zvyšuje komfort jízdy tím, že snižuje vnitřní i vnější hlučnost a zabraňuje vzniku nepříjemného pisklavého zvuku. Nová směs pryže Aqua Sense zajišťuje přilnavost za mokra, nízký valivý odpor a vynikající kilometrový výkon. Větší odolnost vůči opotřebení poskytuje vyšší počet ujetých kilometrů a delší životnost pneumatiky, zatímco nízký valivý odpor přináší úspory nákladů na energii.

rozmery-Wetproof1.png

Správný výběr pneumatiky zvyšuje jízdní bezpečnost a komfort a rozšiřuje provozní možnosti. Komplexní řada produktů Nokian zahrnuje velké množství pneumatik, které poskytují jedinečnou přilnavost a skandinávskou bezstarostnost. Speciálně vyvinuté a vysoce kvalitní letní pneumatiky jsou testované i pro užití na elektrických vozech.

S výběrem vhodného rozměru Vám rádi poradí naši vyškolení prodejci na kterékoliv provozovně Storex.
Barum
Bridgestone
Continental
Davanti
Dunlop
Firestone
Fulda
Goodyear
Hankook
Matador
Nexen
Nokian
Pirelli
Sava
Semperit
Payu
Heureka
Visa
Mastercard

Tento projekt byl realizován za finanční podpory z prostředků státního rozpočtu prostřednictvím Ministerstva průmyslu a obchodu v programu The Country for the Future

© 2024 prodej-pneu.cz