Dezinfekce interiéru vozu a klimatizace ozónem

Při teplotních výkyvech v klimatizačním systému, konkrétně ve výparníku, vznikají bakterie, choroboplodné zárodky a houby. Ve spojení s pyly, prachem a viry vznikají plísně. Klimatizace může pak být i zdraví nebezpečná. Doporučujeme pravidelnou dezinfekci min. 2x ročně. Efektivně a účinně vyčistit klimatizační systém a interiér vozidla, zbavit ho virů, bakterií, výtrusů a plísní lze ozónem.

Ozón (O3) je plynná látka modré barvy s velmi silnými oxidačními účinky. Je to dosud nejsilnější oxidační činidlo, které je používáno v mnoha oblastech, jako je lékařství, zemědělství, potravinářský průmysl atd. Zvládne důkladné zlikvidování nepříjemných zápachů, bakterií, plísní, choroboplodných zárodků, hub a virů. Dezinfekce ozónem je nejúčinnější, přírodní a navíc ekologická.

Odstranění zápachu a dezinfekce prostor (čištění ozónem) provádíme pomocí výkonného generátoru ozónu. Uvnitř ozónového generátoru dochází k vysokonapěťovému výboji, který v reakci s okolním kyslíkem vytváří molekuly ozónu. Ty se pak dostanou na všechna místa v interiéru a klimatizační soustavě a zničí všechny škodlivé látky. Ozón je jedovatý nejen pro viry, roztoče a plísně, ale také pro člověka, zvířata i rostliny, proto je nutné při samotné dezinfekci prostor vozidla zcela vyklidit. Poté, co ozón zlikviduje vše, co v autě nechceme, generátor se vypne, nové molekuly ozónu se již netvoří. Původně vytvořený ozón se stane nestabilním a jednoduše se přemění zpět na kyslík. Z interiéru vozidla se vyvětrá a pak cítíte jen vůni čerstvého vzduchu.
V každém případě je však dobré přenechat ozónovou dezinfekci odborníkům. Tuto službu nabízíme na všech našich prodejnách.
Barum
Bridgestone
Continental
Dunlop
Firestone
Fulda
Goodyear
Hankook
Matador
Nexen
Nokian
Pirelli
Sava
Semperit
© 2021 prodej-pneu.cz