Co jsou UHP pneumatiky?

UHP = ultra výkonné pneumatiky
Jejich název vznikl českým překladem označení Ultra-High-Performance. V minulosti jsme mohli UHP pneumatiky vidět pouze na luxusních sportovních vozech, tyto pneumatiky byly uzpůsobené převážně pro letní sezónu a jízdu na suché vozovce. Jejich dezén obsahoval málo drážek pro odvod vody a jízda na nerovném povrchu byla nekomfortní.  V současné době výrobci reagují na zvýšený zájem majitelů silných vozidel o kvalitní pneumatiky a vyvíjejí pneumatiky ideální pro sportovní jízdu na kterémkoliv typu povrchu.

Pro UHP pneumatiky je charakteristický jejich rozměr, který se obecně pohybuje od 17 palců výše. Jejich robustní sportovní konstrukce s asymetrickým dezénem a širokou kontaktní plochou je ideální pro sportovní jízdu, vyšší přesnost řízení a stabilitu za každého počasí. Vnitřní část pláště s podélnými a příčnými širokými drážkami odvádí perfektně vodu ze stopy a zabraňuje tak aquaplaningu, vnější strana dezénu s prodlouženými profilovými bloky zlepšuje kontakt s vozovkou za sucha.

Pokud od pneumatik očekáváte prémiovou kvalitu a nadstandardní vlastnosti, vybírejte z ultra výkonných pneumatik. UHP pneumatiky nabízíme v kategorii letní, zimní i celoroční. S výběrem Vám rádi pomůžeme na našich prodejnách.
Barum
Bridgestone
Continental
Davanti
Dunlop
Firestone
Fulda
Goodyear
Hankook
Matador
Nexen
Nokian
Pirelli
Sava
Semperit
Payu
Heureka
Visa
Mastercard

Tento projekt byl realizován za finanční podpory z prostředků státního rozpočtu prostřednictvím Ministerstva průmyslu a obchodu v programu The Country for the Future

© 2024 prodej-pneu.cz