Bridgestone Turanza T005

Bridgestone Turanza T005 je prémiová letní pneumatika určená pro ty řidiče, kteří chtějí mít jistotu v ovládání svého vozu. Vyniká při brzdění a jízdě na mokré vozovce díky použité směsi NanoPro-Tech s vysokým obsahem siliky. Tato exkluzivní technologie pomáhá pneumatice absorbovat vodu na vozovce a zlepšuje přilnavost pneumatiky za mokra, za kterou je oceněna hodnocením A na svém energetickém štítku.

Dezén je optimalizovanTuranza-005-(1).jpgý pro extra přilnavost na mokrých silnicích. Na první pohled se zdá poměrně členitý. Velké množství příčných lamel spolu s mezerami ve střední části zajišťují výborné jízdní vlastnosti na mokré vozovce. Zvýšený počet a nadprůměrná šířka drážek pak lépe odvádí vodu z povrchu pneumatiky a zajišťují nepřetržitý kontakt se silnicí, čímž snižují riziko aquaplaningu. Mezi bloky drážek se nachází pevné spoje, díky kterým (při zajištění rovnoměrného přilnutí k vozovce během brzdění) nedochází k deformaci takto členitého dezénu.

Ve vnitřní části pneumatiky se nachází speciálně zpevněná kostra z ocelových kordů a odolného polyesteru, která zlepšuje ovladatelnost vozu a snižuje valivý odpor, což vašemu vozidlu šetří pohonné hmoty. Díky tomu je Turanza T005 zařazena do třídy B v rámci parametrů ovlivňujících spotřebu pohonných hmot.

Bridgestone Turanza T005 zachovává díky své konstrukci bezpečnou jízdu na všech typech povrchu ve všech nabízených rozměrech a rychlostních i nosnostních indexech. Ve vybraných rozměrech je k dispozici i s technologií nouzového dojezdu DriveGuard (dočtete se více v našem článku).

V nejnovějším testu předního německého motoristického časopisu AutoBild dosáhla Bridgestone Turanza T005 v prvním kole srovnávacího testu letních pneumatik v rozměru 215/55 R17 zaměřené na brzdnou dráhu na suchém a mokrém povrchu nejkratší brzdné dráhy na mokru a jedné z nejkratších vzdáleností při brzdění na suchém povrchu (podrobnější výsledky testu naleznete zde).
Tato pneumatika patří právem mezi prémiové letní obutí pro váš vůz. Vedle již zmíněné bezpečnosti na mokré i suché vozovce a nízkému valivému odporu s vlivem na úsporu paliva se může pochlubit i dlouhou životností a spoustou pozitivních recenzí od běžných uživatelů.

Další články:
Autobild: Test letních pneumatik pro rok 2022
Runflat pneumatiky
Barum
Bridgestone
Continental
Davanti
Dunlop
Firestone
Fulda
Goodyear
Hankook
Matador
Nexen
Nokian
Pirelli
Sava
Semperit
Payu
Heureka
Visa
Mastercard

Tento projekt byl realizován za finanční podpory z prostředků státního rozpočtu prostřednictvím Ministerstva průmyslu a obchodu v programu The Country for the Future

© 2024 prodej-pneu.cz