AutoBild - Test letních pneumatik pro rok 2022 v rozměru 215/55 R17

V nedávné době uskutečnil přední německý motoristický časopis AutoBild první kolo srovnávacího testu letních pneumatik v rozměru 215/55 R17 zaměřené na brzdnou dráhu na suchém a mokrém povrchu. Tento rozměr pneumatik je vhodný pro mnoho typů vozidel, například VW Passat, Škoda Superb, Ford Mondeo, také pro četná SUV, například u nás oblíbený model Škoda Karoq.

Test brzdné dráhy se provádí zastavením z rychlosti 100 km/h na suchém povrchu, na mokré vozovce pak testovací jezdci začínají brzdit v rychlosti 80 km/h. Následně se oba výsledky sečtou, čímž se stanoví celkové skóre. Do druhého kola testů, ve kterých se podrobněji zkouší funkční vlastnosti pneumatik, například ovladatelnost na různém typu povrchu, hranice vzniku aquaplaningu, výdrž aj., postoupilo 21 typů pneumatik z celkem padesáti testovaných.

Rozdíl v celkové brzdné dráze úspěšných modelů a pneumatik, které neprošly hrubým sítem prvních testů, je větší než 10 metrů, což je opravdu velká vzdálenost při představě v reálném prostoru.
Mezi 10 nejlepšími modely letních pneumatik se podle očekávání umístily známé značky jako Bridgestone, Dunlop, Vredestein a Michelin. Například značka Hankook z Jižní Koreje se umístila na průběžném druhém místě.
Bridgestone Turanza T005 dosáhla nejkratší brzdné dráhy na mokru a jedné z nejkratších vzdáleností při brzdění na suchém povrchu. O pár centimetrů kratší brzdnou dráhu na suchu (35,8 m / 35,7 m) mají modely Nokian Powerproof a Kumho Ecsta HS52.

Pořadí prvních deseti úspěšných modelů:

Autobild-leto-2022_tabulka.png
Barum
Bridgestone
Continental
Davanti
Dunlop
Firestone
Fulda
Goodyear
Hankook
Matador
Nexen
Nokian
Pirelli
Sava
Semperit
Payu
Heureka
Visa
Mastercard

Tento projekt byl realizován za finanční podpory z prostředků státního rozpočtu prostřednictvím Ministerstva průmyslu a obchodu v programu The Country for the Future

© 2024 prodej-pneu.cz