ADAC – Test letních pneumatik 2022

Dny se opět prodlužují, teploty pomalu stoupají, to nám dává impuls k řešení letních pneumatik. Která pneumatika je však pro nás tou nejlepší? S odpovědí nám mohou pomoci testy odborníků.

Aktuálně předkládáme výsledky testů letních pneumatik významného německého autoklubu ADAC, které jsou zaměřeny na rozměry pneumatik pro malé vozy - 185/65 R15 88H a neméně používaný rozměr pro střední vozy či kompaktní SUV - 215/60 R16 99V. Modely několika předních výrobců, ale i méně známých značek byly testovány na vozidlech VW Polo a Škoda Karoq. Testovaly se následující vlastnosti: přilnavost na suché vozovce, přilnavost na mokré vozovce, hlučnost, spotřeba paliva a opotřebení, ve kterých testované pneumatiky dosáhly velmi vyrovnaných výkonů na poměrně vysoké úrovni.

185/65 R15 v rychlostní třídě H do 210 km/h
Ani jeden z 16 testovaných kandidátů nevykazoval vážné nedostatky v žádném z hlavních kritérií. Šest modelů je klasifikováno jako zvláště doporučené ("dobré") a dalších deset jako doporučené ("uspokojivé").

Pořadí letních pneumatik 185/65 R15
1. místo: Goodyear EfficientGrip Performance 2 s celkovou známkou 2,0
Goodyear EfficientGrip Performance 2 funguje dobře na suchém i mokrém povrchu. První místo v žebříčku si však zajišťuje velmi dobrými vlastnostmi opotřebení. 
2. místo: Bridgestone Turanza T005 s celkovou známkou 2,1
Bridgestone Turanza T005 září dobrým výkonem na suché i mokré vozovce. V testu opotřebení však lehce pokulhává. Celkově je pneumatika klasifikována jako zvláště doporučená.
3. místo: Michelin Primacy 4 s celkovou známkou 2,1
Michelin Primacy 4 má dobré výsledky jak v jízdních manévrech na suché a mokré vozovce, tak v testu opotřebení, a proto je klasifikována jako zvláště doporučená.

tabulka-1856515_ADAC.png

Bližší informace a detailní výsledky naleznete přímo na stránkách autoklubu ADAC ZDE.

215/60 R16 v rychlostní třídě V do 240 km/h
Celkově lze také z testování tohoto rozměru vyvodit pozitivní závěr. 5 modelů z 18 testovaných dosáhlo v hodnocení ADAC klasifikaci „dobrý“ - jsou tedy zvláště doporučené. Dvanáct typů pneumatik je klasifikováno jako „uspokojivé“ - tedy doporučené. Pouze jeden „dostatečný“ model lze doporučit pouze s omezením.

1. místo: Continental PremiumContact 6 s celkovou známkou 2,1
Continental PremiumContact 6 získává dobré hodnocení nejen za jízdní manévry na suché a mokré vozovce důležité z hlediska bezpečnosti, ale také dobré známky v testu opotřebení. Celkově si tak zajišťuje jedno ze dvou předních míst v celkovém hodnocení a hodnocení zvláště doporučená.
2. místo: Michelin Primacy 4 s celkovou známkou 2,1
Michelin Primacy 4 dosáhla druhého nejlepšího výsledku na suché vozovce a na mokru je hodnocena také dobře. Celkově lze pneumatiku jednoznačně doporučit a dostává se tak na jedno z prvních dvou míst v celkovém hodnocení.
3. místo: Bridgestone Turanza T005 s celkovou známkou 2,2
Bridgestone Turanza T005 získává dobré hodnocení za jízdní manévry související s bezpečností na suché i mokré vozovce. Dobré hodnocení získává pneumatika i v testu opotřebení. Pneumatika je velmi vyvážená ve všech kritériích a získává zaslouženě hodnocení zvláště doporučená.

tabulka-2156016_ADAC-(2).png

Bližší informace a detailní výsledky naleznete přímo na stránkách autoklubu ADAC ZDE.
Barum
Bridgestone
Continental
Dunlop
Firestone
Fulda
Goodyear
Hankook
Matador
Nexen
Nokian
Pirelli
Sava
Semperit
Payu
Heureka
Visa
Mastercard
© 2022 prodej-pneu.cz