ADAC – Test letních pneumatik 2022

Dny se opět prodlužují, teploty pomalu stoupají, to nám dává impuls k řešení letních pneumatik. Která pneumatika je však pro nás tou nejlepší? S odpovědí nám mohou pomoci testy odborníků.

Aktuálně předkládáme výsledky testů letních pneumatik významného německého autoklubu ADAC, které jsou zaměřeny na rozměry pneumatik pro malé vozy - 185/65 R15 88H a neméně používaný rozměr pro střední vozy či kompaktní SUV - 215/60 R16 99V. Modely několika předních výrobců, ale i méně známých značek byly testovány na vozidlech VW Polo a Škoda Karoq. Testovaly se následující vlastnosti: přilnavost na suché vozovce, přilnavost na mokré vozovce, hlučnost, spotřeba paliva a opotřebení, ve kterých testované pneumatiky dosáhly velmi vyrovnaných výkonů na poměrně vysoké úrovni.

185/65 R15 v rychlostní třídě H do 210 km/h
Ani jeden z 16 testovaných kandidátů nevykazoval vážné nedostatky v žádném z hlavních kritérií. Šest modelů je klasifikováno jako zvláště doporučené ("dobré") a dalších deset jako doporučené ("uspokojivé").

Pořadí letních pneumatik 185/65 R15
1. místo: Goodyear EfficientGrip Performance 2 s celkovou známkou 2,0
Goodyear EfficientGrip Performance 2 funguje dobře na suchém i mokrém povrchu. První místo v žebříčku si však zajišťuje velmi dobrými vlastnostmi opotřebení. 
2. místo: Bridgestone Turanza T005 s celkovou známkou 2,1
Bridgestone Turanza T005 září dobrým výkonem na suché i mokré vozovce. V testu opotřebení však lehce pokulhává. Celkově je pneumatika klasifikována jako zvláště doporučená.
3. místo: Michelin Primacy 4 s celkovou známkou 2,1
Michelin Primacy 4 má dobré výsledky jak v jízdních manévrech na suché a mokré vozovce, tak v testu opotřebení, a proto je klasifikována jako zvláště doporučená.

tabulka-1856515_ADAC.png

Bližší informace a detailní výsledky naleznete přímo na stránkách autoklubu ADAC ZDE.

215/60 R16 v rychlostní třídě V do 240 km/h
Celkově lze také z testování tohoto rozměru vyvodit pozitivní závěr. 5 modelů z 18 testovaných dosáhlo v hodnocení ADAC klasifikaci „dobrý“ - jsou tedy zvláště doporučené. Dvanáct typů pneumatik je klasifikováno jako „uspokojivé“ - tedy doporučené. Pouze jeden „dostatečný“ model lze doporučit pouze s omezením.

1. místo: Continental PremiumContact 6 s celkovou známkou 2,1
Continental PremiumContact 6 získává dobré hodnocení nejen za jízdní manévry na suché a mokré vozovce důležité z hlediska bezpečnosti, ale také dobré známky v testu opotřebení. Celkově si tak zajišťuje jedno ze dvou předních míst v celkovém hodnocení a hodnocení zvláště doporučená.
2. místo: Michelin Primacy 4 s celkovou známkou 2,1
Michelin Primacy 4 dosáhla druhého nejlepšího výsledku na suché vozovce a na mokru je hodnocena také dobře. Celkově lze pneumatiku jednoznačně doporučit a dostává se tak na jedno z prvních dvou míst v celkovém hodnocení.
3. místo: Bridgestone Turanza T005 s celkovou známkou 2,2
Bridgestone Turanza T005 získává dobré hodnocení za jízdní manévry související s bezpečností na suché i mokré vozovce. Dobré hodnocení získává pneumatika i v testu opotřebení. Pneumatika je velmi vyvážená ve všech kritériích a získává zaslouženě hodnocení zvláště doporučená.

tabulka-2156016_ADAC-(2).png

Bližší informace a detailní výsledky naleznete přímo na stránkách autoklubu ADAC ZDE.
Barum
Bridgestone
Continental
Davanti
Dunlop
Firestone
Fulda
Goodyear
Hankook
Matador
Nexen
Nokian
Pirelli
Sava
Semperit
Payu
Heureka
Visa
Mastercard

Tento projekt byl realizován za finanční podpory z prostředků státního rozpočtu prostřednictvím Ministerstva průmyslu a obchodu v programu The Country for the Future

© 2024 prodej-pneu.cz