Chci poradit

Prodej-pneu.cz

Získejte pneu rychle a jednoduše ve čtyřech krocích:
Vyberte si rozměr - najděte pneu - vyplňte údaje - kupte

Hledané výrazy:


Výrobci se rozhodli zbořit mýtus, že po čtyřech letech je pneumatika stará.

V období sezonního přezouvání se vždy mezi řidiči rozpoutá dikuze na téma životnost nových pneumatik. Jestli je bezpečné přezout na pneumatiky s datem výroby starším než 4 roky. Tento údaj je uveden na každé pneumatice a je to takzvaný DOT kod, který obsahuje identifikační údaje, mimo jiné o tom, kde a kdy byla pneumatika vyrobená. Proto je pro řidiče důležité vědět, že poslední čtyři čísla DOT kódu vyjadřují datum výroby pneumatiky, přičemž první dvojčíslí označuje týden v roce a druhé rok výroby.

Oficiální vyjádření výrobce pneumatik Goodyear Dunlop

Stanovisko společnosti Goodyear je takové, že by neměla být stanovena žádná konkrétní životnost pneumatik, protože neexistují vědecká nebo technická fakta, na základě nichž by bylo možné určit jakoukoli minimální či maximální životnost osobní nebo nákladní pneumatiky. U renomovaných prodejců lze proto zakoupit bez obav pneumatiky i se starším datem výroby.

Toto stanovisko sdílí se společností Goodyear Dunlop také Evropská technická organizace výrobců pneumatik a ráfků (ETRTO) i americká Asociace gumárenských výrobců (RMA), jelikož ani podle nich neexistují jakákoli relevantní data k této problematice.

Důležité je řádné skladování pneumatik

Výrobci je musí skladovat s maximální péčí, aby se pneu mohli považovat za ,,nové" ikdyž jsou staré třeba 3 roky.

  • Ochrana před vysokými teplotami a výkyvy teplot
  • Vlhkost
  • Ozon
  • Ultrafialové záření
  • Kontakt s tuky či agresivními chemikáliemi

Více se dočtete v tomto článku o životnosti pneumatik.

 


Created by SYMBIO competitor price monitoring software