Chci poradit

Prodej-pneu.cz

Získejte pneu rychle a jednoduše ve čtyřech krocích:
Vyberte si rozměr - najděte pneu - vyplňte údaje - kupte

Hledané výrazy:


Bridgestone zveřejňuje alarmující statistiky.

  • Počet podhuštěných nebo opotřebovaných pneumatik v roce 2012 dramaticky vzrostl (o 25 %)
  • 78 % motoristů jezdí na podhuštěných pneumatikách (v porovnání s 63 % v roce 2011)
  • 25 % motoristů jezdí na pneumatikách opotřebovaných pod zákonem stanovenou mez (v porovnání s 20 % v roce 2011)
  • Nejpravděpodobnější příčinou snížení bezpečnosti pneumatik je finanční krize
  • Podhuštěné nebo opotřebované pneumatiky jsou nebezpečné a ekonomicky nevýhodné
  • Špatná péče o pneumatiky má každý rok za následek miliardy litrů zbytečně spáleného paliva a zvýšení emisí CO2 o 9,2 milionu tun

Bridgestone, největší výrobce pneumatik na světě, je znepokojen výrazným poklesem bezpečnosti na evropských silnicích kvůli špatné péči o pneumatiky. V osmém ročníku bezplatných bezpečnostních kontrol pneumatik bylo v roce 2012 podrobeno prohlídce více než 28 000 vozidel. Při těchto kontrolách vyšlo najevo, že šokujících 78 % vozidel mělo podhuštěné pneumatiky a více než čtvrtina pneumatik byla opotřebována pod zákonem stanovenou mez. Tyto alarmující hodnoty jsou o to víc znepokojující, že představují zvýšení o cca 25 % v porovnání s rokem 2011. Nejpravděpodobnější příčinou zvýšení je ekonomická krize, rostoucí ceny paliv a pokles kupní síly. Bridgestone nicméně upozorňuje na rizika spojená s podhuštěnými a/nebo opotřebovanými pneumatikami, protože nesprávný tlak vzduchu v pneumatikách a/nebo opotřebované pneumatiky ohrožují bezpečnost silničního provozu omezením stability a ovladatelnosti a prodloužením brzdné dráhy.

Jake Rønsholt, generální ředitel oddělení korporátní a značkové komunikace společnosti Bridgestone Europe, k tomu říká: „Jízda na podhuštěných pneumatikách je nejen nebezpečná, ale způsobuje také enormní plýtvání palivem a zbytečné zvýšení emisí oxidu uhličitého, čemuž by se dalo předejít jednoduchými pravidelnými kontrolami. Řidiči by měli kontrolovat tlak vzduchu v pneumatikách pokud možno jednou za měsíc. A zároveň je dobré změřit také hloubku dezénu a prohlédnout pneumatiku, zda není poškozená nebo nepravidelně opotřebovaná. Někteří lidé mají tendenci zapomínat, že jízda na podhuštěných a/nebo opotřebovaných pneumatikách může významně ovlivnit ovladatelnost vozu a brzdění… Pro mnohé jsou pneumatiky kulatou a černou věcí, kterou si musí pořídit, ale musíme mít neustále na paměti, že představují jediné místo styku s vozovkou o velikosti čtyř pohlednic!“

Alarmující statistické údaje z roku 2012 představují výrazné zvýšení oproti roku 2011, v němž byly podhuštěné a pod zákonnou mez opotřebované pneumatiky nalezeny u 63 %, resp. 20 % motoristů. To je zvýšení o cca 25 % za jediný rok! Nejlogičtějším vysvětlením tohoto zvýšení je ekonomická krize, v níž se spotřebitelé zdráhají vydávat peníze na včasnou výměnu pneumatik. Ze stejného důvodu vedou rostoucí ceny paliv a klesající kupní síla k tomu, že mnozí motoristé jezdí se svými vozy méně často, a proto i méně často dohušťují a kontrolují pneumatiky.

Špatná péče o pneumatiky má paradoxně za následek celkově vyšší provozní náklady. Podhuštěné pneumatiky se opotřebovávají rychleji a zároveň zbytečně zvyšují spotřebu paliva o cca 3,9 miliardy litrů a emise CO2 o 9,2 milionu tun za rok. To znamená zvýšené náklady pro řidiče i společnost jako celek.

Bridgestone proto vybízí motoristy, aby pravidelně kontrolovali své pneumatiky, udržovali v nich správný tlak vzduchu a vyměňovali opotřebované nebo poškozené pneumatiky dřív, než způsobí nějaký problém.

Bridgestone bude i nadále organizovat bezplatné kontroly bezpečnosti pneumatik po celé Evropě s cílem zvýšit povědomí o důležitosti péče o pneumatiky a jejím vlivu na bezpečnost, životní prostředí a provozní náklady.

 

 


Created by SYMBIO competitor price monitoring software