Chci poradit

Prodej-pneu.cz

Získejte pneu rychle a jednoduše ve čtyřech krocích:
Vyberte si rozměr - najděte pneu - vyplňte údaje - kupte

Hledané výrazy:


Každý pátý motorista jezdí na nadměrně opotřebovaných pneumatikách

Tito řidiči podstupují mnohem větší riziko na silnicích. Na mokrém povrchu je to snadnější vznik aquaplaningu v nízkých rychlostech a na suchých silnicích je to brzdná dráha a přilnavost v zatáčkách. Rychlé a nerovnoměrné opotřebení je způsobeno právě nesprávným tlakem v pneu. Nízký tlak vzduchu v pneumatikách nejenže zrychluje opotřebení pneumatiky a zkracuje její životnost, ale zvyšuje také valivý odpor pneumatiky, čímž vzrůstá spotřeba paliva a množství emisí.

Výzkumné a vývojové středisko Bridgestone Europe v Itálii vypočetlo na základě výsledků již zmiňovaného průzkumu stavu pneumatik z roku 2011, že jízdou na podhuštěných pneumatikách se vyplýtvá každý rok 3,1 miliardy litrů paliva v hodnotě 5 miliard eur. To znamená, že podhuštěné pneumatiky způsobují 7,4 milionu tun emisí CO2 navíc, což odpovídá zvýšení o 2,7g CO2/km u každého vozu na evropských silnicích.

Takové výsledky byli dosaženy zapřičiněním nás všech. Přitom stačí dodržovat dva bezpečnostní pokyny.

  1. Zkontrolujte tlak v pneumatikách minimálně jednou měsíčně. Doporučené hodnoty tlaku vzduchu jsou na vnitřní straně víčka palivové nádrže, u dveří řidiče a v návodu na obsluhu automobilu. Hustěte studené pneumatiky a když pojedete na dovolenou myslete na to, že je potřeba hustit pneu pro větší zátěž.
  2. Hloubka dezénu je také důležitý faktor pro bezpečnou jízdu. Bridgestone doporučuje alespoň 3mm. Při odhalení jakýchkoli náznaků poškození nebo nerovnoměrného opotřebení dezénu vyhledejte odbornou pomoc

Spoustu otázek o bezpečné údržbě pneu vám zodpoví také náš technický rádce


Created by SYMBIO competitor price monitoring software